W dniu 15.12.2017 roku w Miasteczku Galicyjskim odbył się finał IV konkursu wiedzy o uzależnieniach pod hasłem „Bądź przezorny 2017”. Organizatorem był Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, a patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI B Magdalena Janik i Nikola Poremba, które wygrały etap szkolny konkursu i zostały zakwalifikowane do etapu międzyszkolnego. Wśród 11 szkół nasze reprezentantki zdobyły wyróżnienie.  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą różnego rodzaju uzależnień. Musieli również przedstawić scenkę dotyczącą problemu uzależnienia. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia alko gogli i narkogogli  – specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków.  Okazało się, że założenie alko gogli  i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.

 

1
Scroll to Top