OSOBLIWY ALBUM PAMIĘCI klasa 2B

Pomysł warsztatów zainspirowany jest historyczną tradycją tworzenia pamiętników i albumów, znaną już w XVI wieku, a szczególnie rozwiniętą w XIX stuleciu, do czego przyczynił się wynalazek fotografii. W ramach zajęć klasa 2B za pomocą zdjęć rodzinnych, materiałów i szablonów,  tworzyli  własne pamiętnikarskie albumy,  uzupełnione o barwne obrazy i stylizowane elementy dekoracyjne, jak również umożliwiające gromadzenie pamiątkowych wpisów i dedykacji. Wprowadzeniem do warsztatów był pokaz multimedialny, w ramach którego dzieci poznały tradycję pamiętnikarstwa, techniki i metody ich tworzenia, jak również omówione zostały wybrane zagadnienia z historii fotografii. Pokaz uzupełni wyjątkowa prezentacja oryginalnych, zabytkowych zdjęć z XIX wieku oraz przykładowych pamiętników, dzięki którym uczestnicy mogli porównać, jakie znaczenie miała dla naszych przodków fotografia, a czym jest dla nas obecnie. Zrobione zostały również stylizowane fotografie natychmiastowe, pamiątki z warsztatów. Celem warsztatów, obok rozwoju plastycznego, jest pobudzanie wyobraźni historycznej poprzez kontakt z dawnymi sposobami, za pomocą których ludzie utrwalali swój wizerunek, prezentowali siebie i swoją rodzinę. W efekcie, zajęcia zachęciły dzieci do prowadzenia pamiętnikarskiego albumu, który w przyszłości może stać się unikatową formą pamiątki ze wspomnieniami z dzieciństwa.

1
Scroll to Top