07 maja 2018 r. uczniowie klasy 2B, pod opieką pani Anny Opałek i Małgorzaty Zelek wyruszyli  na  wycieczkę  do  grodu  Kraka. Podróż  minęła  przyjemnie. Około godziny dziesiątej byliśmy już w Krakowie.

Najpierw  udaliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego.    Mieliśmy możliwość oglądania drobnoustrojów pod mikroskopem oraz wykonania eksperymentu przy użyciu drożdży laboratoryjnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o mikroorganizmach, które nas otaczają.

Następnie udaliśmy się na spacer po Krakowskim Rynku-największym średniowiecznym placu Europy.   W stylowych podcieniach Sukiennic  podziwialiśmy malowidła na ścianach oraz liczne kramy. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, a następnie przeszliśmy Traktem Królewskim. Podziwialiśmy Barbakan, Bramę Floriańską oraz Wawel. Pod Zamkiem Królewskim zainteresował nas Smok Wawelski, który zionął ogniem. Tam też zakupiliśmy pamiątki z pobytu w Krakowie.

Wycieczka dała nam wiele radości oraz duży zastrzyk wiedzy.

1
Scroll to Top