Uczniowie klasy 1e mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w firmie FAKRO, która w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia działalności.Podczas wizyty dzieci poznały historię firmy, dowiedziały się,
Ułatwienia dostępu
Nowy Sącz, 29 kwietnia 2026 r.
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Uczniowie
szkół podstawowych
oraz środowisk polonijnych
Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie
Informujemy, że uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.
Uroczystość zostanie poprzedzona wyłonieniem zwycięzcy I, II i III miejsca wśród laureatów – uczniów kl. 7–8 – kategoria praca multimedialna upamiętniająca Ofiary Rzezi Wołyńskiej i ukraińskich nacjonalistów w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947. Laureaci – uczniowie kl. 7–8 proszeni są o przybycie na godzinę 8.30.
Przypominamy, że uczniowie będą ustnie prezentować swoją pracę, a ich wypowiedź oceni Komisja Ogólnopolska wg kryteriów zamieszczonych w Regulaminie Konkursu
(pkt VII ppkt 5).
W imieniu organizatora i współorganizatorów 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Rzeszowie, 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia
i Naprowadzania w Krakowie-Balicach im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego,
21. Lekkiego Batalionu Górskiego w Wojnarowej, Aeroklubu Nowy Targ, Aeroklubu Podhalańskiego Nowy Sącz serdecznie zapraszamy na uroczystość wszystkich
laureatów oraz uczniów wyróżnionych wraz z opiekunami naukowymi.
Jednocześnie prosimy o potwierdzenie przyjazdu za pośrednictwem wiadomości
e-mail: historycznykonkurs@op.pl do dnia 12 maja 2026 r.
Po okazaniu upoważnienia istnieje możliwość odebrania zaświadczeń i nagród przeznaczonych dla uczniów wyróżnionych w Konkursie.
Organizatorzy
Uczniowie klasy 1e mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w firmie FAKRO, która w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia działalności.
Podczas wizyty dzieci poznały historię firmy, dowiedziały się, jak wygląda praca w nowoczesnym przedsiębiorstwie oraz miały możliwość zobaczenia od środka wielu interesujących miejsc związanych z funkcjonowaniem firmy. Dużą atrakcją był przejazd meleksami po terenie zakładu, który dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
Organizatorzy zadbali o bardzo serdeczną atmosferę i gościnne przyjęcie naszych uczniów. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, m.in. lody, popcorn oraz słodki poczęstunek. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, aktywnie zadawali pytania i chętnie poznawali tajniki pracy w jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm naszego regionu.
Był to dzień pełen inspiracji, radości i niezapomnianych wspomnień.














